Hotové interiéry

Cn

En

Hotové interiéry
Koupelna „ZEN“

Koupelna „ZEN“

V této koupelně jsem chtěla docílit „zenové“ atmosféry. Takové, že když si sem půjdete dát koupel po náročné práci, navodí Vám pocit, že jste jen sami se sebou a ničím nerušení. Zvolila jsem tedy v celé koupelně tmavší dekorativní stěrku v barvě hlíny a stejnou barvou jsem nechala vymalovat i strop. Doplňky pak tvoří černý kov, přírodní, ručně vyráběná lampa, spousta dřeva, svíček a svícnů a atmosféru celé koupelny navíc umocňuje ručně vtlačovaná mandala, která ze stěrky vystupuje a je dobarvena měděným efektem, takže při dopadu světla se hezky odráží.

Úložné prostory potom tvoří niky ve zdi a skříňka pod umyvadly se dvěma hlubokými výsuvy. Tak pssst a relaxujte. 


OBŘÍ PROMĚNA 200 LET STARÉHO DOMU PRO RODINU BERÁNKOVÝCH

TV PRIMA – POŘAD POSTAV SI SEN OBŘÍ PROMĚNA 200 LET STARÉHO DOMU PRO RODINU BERÁNKOVÝCH

Tak tady jsme si vážně všichni trochu sáhli na dno svých sil. Starý dům, kde chybí v části vylité podlahy, nejsou stropy, nejsou rozvody vytápění, voda v kuchyni, zkrátka stavba toho nejhoršího kalibru, kterou si člověk může představit. Ale uvnitř skvělá rodina s malým 6ti letým Jiříkem a velkým Jirkou, který už sám prostě nezvládá dát dům dohromady. A tak jsme si řekli, že zapojíme všechny síly, které máme a pomůžeme. Vytvořili jsme rodině během 4 týdnů díky našim partnerům a všem lidem, kteří se zapojili,  útulné a důstojné místo k bydlení. Přivedli vodu, teplo, nábytek, zkrátka DOMOV takový, jaký si rodina zaslouží.

A protože se dům nachází uprostřed lesa, pozvali  jsme přírodu i dovnitř. Najdete tu hodně přírodních materiálů od surového dřeva, cihliček na stěně, až po stromy v nádobách i všude po domě. Krásnou prostornou zelenou sedací soupravu a kuchyň plnou spotřebičů, které Míša doposud neměla. A hlavně, dům jsme rozčlenili na jednotlivé místnosti, takže každý už má nyní své soukromí. V srdci domu zůstala prostorná kuchyň s jídelnou, propojená s obývacím pokojem a přes chodbu pak vznikly dvě ložnice. Jedna hokejová, pro malého Jiříka a druhá v podobě ložnice pro rodiče. Děkujeme nejen partnerům pořadu (ORESI, JECH, KNAUF, PRO-DOMA, SEPOS, SOMFY, BONAMI, KORADO), kteří tu věnovali svůj sortiment nad rámec svých možností, ale také lidem, kteří se zapojili a darovali nám své zboží prostě jen tak (F-OLD WOOD DESIGN- jídelní stůl, ZAHRADNICTVÍ LÍBEZNICE – stromy a rostliny v nádobách, BRATŘI TŘI – knihovny v kovových rámech do ložnice, VYPÍNAČE SIMON – antracitové vypínače a zásuvky do celého domu, KLINKER-CENTRUM – lícové pásky na stěnu. Dobří lidé zkrátka pořád jsou. DĚKUJEME!!!

https://prima.iprima.cz/postav-si-sen/jiri-beranek-divisov-pokojicek-pro-maleho-hokejistu-a-velka-kuchyn-ve-starem-dome


Malá ložnice

TV Prima – pořad Postav si sen – pokojíček a malá ložnice

Proměna dětského pokojíčku pro malou 2letou Viktorku a jejího nenarozeného brášku se nám nakonec trochu změnila oproti původním plánům rodiny. Rodiče Tereza a Vláďa Bílkovi si přáli z úzké místnosti, která má jen 175cm x 400cm  vytvořit nový dětský pokojíček pro dvě děti. Po velkém zvažování jsme ale všichni dospěli k názoru, že majitelům nabídneme proměnu ještě jednoho pokoje a v této úzké místnosti jim vytvoříme ložnici. Naopak z jejich stávající ložnice, která je rozměrově vhodnější, vytvoříme dětský pokojíček. Z prostoru jsme se snažili dostat maximum. Na kolik se nám proměna povedla se můžete podívat zde: https://prima.iprima.cz/postav-si-sen/bilkovi-praha-pokojicek-pro-dve-deti-a-mala-loznice-v-panelaku .


TV Prima – pořad Postav si sen – pokoj pro Izabelku

TV Prima – pořad Postav si sen – pokoj pro Izabelku

Tentokrát pro Vás máme proměnu jednoho dětského pokojíčku, a to pro malou 6ti letou Izabelku, která žije spolu se svou maminkou v jednom starším pražském činžovním domě. Jejich domov, a hlavně Izabelky pokojíček, vůbec nepřipomínal ten vysněný dívčí pokoj. Bylo to původně spíše takové skladiště věcí, stěny pokojíčku v havarijním stavu a spousta vlhkosti a plísní. Dalo nám to trochu zabrat, ale nakonec se vyloupl krásný pokojíček v růžových barvách, jak si malá Iza přála.

Vzhledem k tomu, že nikde nebyl pravý úhel, zdi byly hodně křivé, a pokojíček měl ještě takový atypický víceúhelníkový výklenek, museli jsme řešit veškerý nábytek na míru. Téma pokojíčku jsem vybrala takové „městečko v zahradě“, takže zde najdete spoustu namalovaných domečků. Ze samolepek na zeď v dekoru pnoucích rostlinek jsme vytvořili zahrádku a dokonce jeden z domečků, na kterém je zavěšena TV, umí zezadu svítit a Iza si může barvy měnit. Na spaní jí slouží velké patro vyrobené z masivu, které s ní poroste až do její dospělosti a pod ním vznikl takový malý obýváček se spoustou úložných prostor, kde si Iza může hrát nebo se dívat na TV. V atypickém výklenku u okna jsme jí vytvořili školní zónu se spoustou úložného prostoru.

Celý díl můžete vidět zde https://prima.iprima.cz/postav-si-sen/nadezda-nemcova-praha


Proměna pro paní Ivanu Smičkovou

TV PRIMA – POŘAD POSTAV SI SEN – PROMĚNA PRO PANÍ IVANKU SMIČKOVOU 

Paní Ivanka je díky své situaci donucena vrátit se ve svých padesáti letech do rodného domu k rodičům. Přebývá však v nevyhovující místnosti po své zesnulé babičce, kde není ani kuchyň, je tu zima a místnosti opravdu vypadají tak, že se tu hodně let nic nezměnilo. A proto jsme se rozhodli, že vytvoříme útulný byt v domě, kde se Ivanka bude cítit dobře. Jak jsme se dozvěděli, miluje bílý nábytek a venkovský styl, proto jsme celý interiér zařídili v jemných pastelových tónech. Použili jsme ale také spoustu Ivančiných věcí, které jsme jen zrenovovali, jako například jídelní stůl, starou stoličku nebo původní kachlová kamna. Ze starých trámků jsme vytvořili dekoraci na zdi a interiér zútulnili spoustou rostlin, svíček a dekorací. Na celý díl pořadu Postav si sen se můžete podívat zde: https://prima.iprima.cz/postav-si-sen/ivana-smickova-tyn-nad-becvou


Vzorový dům pro projekt Za větrníkem Dobříš

VZOROVÝ DŮM PRO PROJEKT „ZA VĚTRNÍKEM DOBŘÍŠ“

Právě vzniká již druhý vzorový dům, který navrhuji pro tento developerský projekt na Dobříši. Interiér jsem v tomto případě pojala trochu více mužky, dravě. Barvy jsou elegantní, tmavé a originálně působí i použití slzičkového ozdobného plechu na ostrůvku a tahokovu na horních skříňkách. Tmavým barvám a kovu krásně kontrastuje dubová dýha a kuchyni sluší i krásné lampy ze sklárny Bomma s názvem Soap a jídelní židličky TON Again, které nejde nemilovat.


Melitta

NOVÉ KANCELÁŘE PRO FIRMU MELITTA ČR

315m2. Fííííha, to je plocha, řekla jsem si, když jsem s velkou radostí přijala tuto proměnu kanceláří. Ale nakonec je tu výsledek a věřím, že se líbí. Firma Melitta má krásný příběh, který se započal už v roce 1908, kdy paní Melitta Bentz vytvořila převratný objev. Ze školního pijáku svého syna vytvořila první kávový filtr. Historie firmy mě natolik zaujala, že jsem se rozhodla celý interiér pojmout jako příběh, který si můžete „číst“ procházením jednotlivých místností. Najdete tu, jak velkoformátové tapety z opravdových historických fotografií, tak i dřevěné letopočty a pod nimi popsány jednotlivé důležité události ve firmě. Ve společném open space pro je také magnetická číslice s výročím firmy, kterou si zaměstnanci mohou slavnostně každý rok měnit. Celý interiér je barevný, útulný a navozuje spíše než pracovní, tak rodinnou atmosféru. Proč také ne? Vždyť dodnes vedou společnost Melitta pravnuci její zakladatelky. 


V podhradí Pražského hradu

V podhradí Pražského hradu

Rok 2019 jste mne mohli často potkávat v podhradí Pražského hradu, kde jsem realizovala tento byt 2+kk s krásným výhledem na Petřínské sady. Byt se nachází ve zrekonstruovaném domě ze 17. století a měla jsem zde na starost kompletní rekonstrukci včetně zbudování nové koupelny, která zde nebyla. Zadáním mých klientů bylo vytvořit snové místo, kam se budou uchylovat k relaxaci a případně bude byt sloužit pro jejich přátele při pobytu v Praze. Celé místo jsem tedy pojala s velkou zodpovědností a slova „snový interiér“ jsem se snažila naplnit do puntíku. Najdete zde zachování klasických prvků, jako jsou ozdobné štukové lišty, abych podpořila dobu, ze které dům pochází. Dále například zdobný původní výklenek a obloukové obložky. Ale zároveň se v interiéru promítla touha po cestování mých klientů a prvky moderní doby. Stěny zdobí ozdobná perleťová velatura, krásné tapety od firmy Eijffinger, které můžete také sehnat u nás v Epes Rádes a podlaha ze dřeva skládaná do stylu „chevron“, kterou jsem nechala natónovat do smetanově bílé barvy. Na oknech bílý len, spousta polštářků a měkkých materiálů, surové dřevo a světlé barvy, které jen občas doplní jemně mentolová, například na radiátorech nebo dekoracích. To vše snad dohromady tvoří tu onu „snovou harmonii“, kterou si moji klienti přáli. 


Vzorový dům Za Větrníkem Dobříš

Vzorový dům
Vzorový dům Za Větrníkem Dobříš jehož interiér jsem s velkým nadšením navrhovala, mě něčemu naučil. Je to totiž poměrně zvláštní pocit pro designéra, zařizovat prostor, kde nejsou ještě jeho obyvatelé. Kde neznáte jejich oblíbené barvy, nevíte, jaký preferují styl, jaké mají zájmy, rodinu, zkrátka jací jsou to lidé...Většinou je totiž právě tohle začátek mé spolupráce, kdy si se svými klienty dlouze povídám a poznávám je. Zakládám si na našem společném napojení. A na základě toho pak vzniká jedinečný interiér tvořený právě pro tu, či onu, konkrétní rodinu. Tady to ale bylo jiné, a to větší výzva! A tak jsem si řekla, že, když si nemohu vyprávět s jeho obyvateli, budu vyprávět formou domu samotného. Totiž, abyste rozuměli, styl u vzorového domu by měl být vlastně univerzální, aby zaujal co nejvíce různých lidí s různými oblíbenými styly. Ne příliš zařízený, aby se dal dotvořit k obrazu budoucích majitelů, ale zároveň vlídný a příjemný svou atmosférou. Zrodil se tedy nápad. Nápad naučit dům vyprávět formou fotografií, které jsme nechali přetvořit ve velkoformátové tapety a obrazy a skoro v každé z místností tak můžete vidět krásná místa Dobříše znázorněná velmi citlivě a s atmosférou. Dům tak při vstupu do jednotlivých místností vlastně vypráví: "Hele, podívej, jak je na Dobříši krásně". Nechceš jít ke mně bydlet? Přestože základ domu tvoří neutrální barvy a dřevo, barev jsme se nebáli a rozzářili dům tóny hořčicové, petrolejově zelené a spoustou živých ploch. Zároveň jsme tu však budoucím majitelům nechali dostatek prostoru, aby si interiér ještě sami dotvořili k obrazu svému. Atmosféra při tvoření byla skvělá, a tak věřím, že jsme tam nechali kus dobré energie.


Bungalov

Bungalov
Tento bungalov jsem navrhovala od samého začátku nejen co se týká interiéru, ale i jako projekt domu. Zatím můžete vidět obývací pokoj  a vstupní halu z celkového projektu, jelikož práce na ostatních místnostech i venkovní práce stále pokračují. Toto místo jsem si zamilovala, nachází se totiž v ovocném sadu na ploše 5000m2 a nedaleko u lesa. Doslova tedy „bungalov mezi stromy“. Chtěla jsem hodně interiér propojit s přírodou, proto je obrovská plocha obývacího pokoje prosklená a celá čelní část se dá odsunout a člověk je tak vlastně součástí přírody doslova. Kladla jsem důraz na surovost materiálů, tzn. betonové stropy jsem záměrně nechala neupravené s celou jejich kresbou, do interiéru vnesla hodně světla, dřeva a tepla v podobě třístranného krbu, který tak potěší jak ze strany jídelny, sedací soupravy, tak i z kuchyně. Kuchyňská linka je kombinací bílého matného lamina s dubovou dýhou a její osvětlená rampa se napojuje na samotný krb. Společně tak tvoří jeden dominantní prvek celého prostoru. Hodně rostlin vnese do prostoru život a mým cílem bylo, aby celek působil přirozeně, vlídně a příjemným dojmem, který Vás zve k posezení. Stačí kliknout na jednu z fotografií a můžete tak listovat celou galerií. 


Ošklivé káčátko

Byt 2kk nedaleko centra Prahy (AirBnb)
Interiér, který jsem si v průběhu realizace hodně zamilovala. Už proto, že na začátku to bylo opravdu „ošklivé káčátko“ plné plísní a vody a trvalo mnoho měsíců, než se voda ze stěn dostala pryč. Už málokdo věřil, že se to podaří. Měsíce a měsíce se odvlhčovalo, použily se sanační omítky a vyklubal se krásný interiér, který mi ukázal, že všechno jde, když chcete a věříte! Byt bude sloužit na krátkodobé pronájmy, a tak jsem chtěla, aby když člověk vejde, aby na něj dýchla příjemná atmosféra. A aby interiér respektoval trochu místo a dobu, ze které pochází tento dům. Jelikož bych to ale nebyla já, z historie jsem si půjčila jen kousek a zbytek interiéru pojala moderněji.

Krásné, vysoké, klenuté stropy mi šikovní štukatéři ozdobili sádrovými lištami a vnitřky jsem dozdobila dekorativní stěrkou, která všemu dala takový luxusnější nádech. Já jsem ale chtěla ještě trochu vnést vlídnou atmosféru, proto lícové pásky, které jsem nasvítila, aby vytvořily krásnou ambientní atmosféru. Patrová postel už v bytě byla, bylo škoda ji ničit a tak jsem jí dala jen nový kabát a navázala na ní novou trámovou konstrukcí, která zajímavě vytvořila rám pro vsazenou tapetu staré Prahy. Na oknech najdete přírodní len a pavučinkovou záclonku a nechybí také osobní vzkaz na zdi pro ty, kteří Prahu navštíví  a poprvé vstoupí do tohoto prostoru. A představte si, že i kuchyň se převážela odjinud a je již použitá. Dala jsem jí jen novou pracovní desku a černý dřez a za pracovní desku použila lesklou černou mozaiku. Takže teď už vím, že  i ze špinavého střepu se dá vybrousit krásná a třpytivá ozdoba J. Hurááá


Rozsáhlá proměna chaty na Praze Východ

Rozsáhlá proměna chaty na Praze Východ mě moc bavila. 
Chatička byla hodně stará a neudržovaná. Navíc celá prorostla (i skrz obložení a střechu) popínavými rostlinami, takže jsem se cítila skoro jako v pohádce O šípkové Růžence. Ale na konci příběhu na nás vykoukl krásný letní domek o třech místnostech, ve kterém by se dalo i bydlet. Přestavba byla hodně rozsáhlá. Měnili jsme střechu, opláštění chaty i vnitřní dispozice. K chatě se nechávala přivést kanalizace a vodovodní řád, protože nic z toho zde nebylo. Vnitřek místností jsem se snažila vytvořit útulně, s použitím hodně přírodních materiálů a měkkých látek, tak doufám, že se mi to povedlo a proměna se Vám líbí  Krátké video z této přestavby můžete vidět zde.


Byt 3+kk v Praze

Byt 3+kk v Praze
Prostorný byt 3+kk určený na krátkodobé pronájmy. Zadání od klienta znělo: Jednoduchost, méně nábytku, přesto však vlídná a domácí atmosféra. Zvolila jsem tedy hodně přírodních barev i materiálů, pouze tu a tam, v barevném akcentu jsem upozornila na nějaký kousek v bytě. Například cihlově červená sedací souprava, jako by zvala svou barvou k příjemnému posezení. Nebo stěna s vestavnými osvětlenými nikami s obrazy. Celým bytem se nese další zajímavost a tou je společné téma, které všechny pokoje spojuje. Tím je město Praha a krásná Emma Destinnová, která se proslavila jako česká operní pěvkyně s nádherným hlasem. Všechny její obrazy v bytě jsou v rámech ze sádrových ozdobných štuků ručně dělaných na míru. 


Ložnice s nádechem exotiky

Ložnice s nádechem exotiky

Tuto ložnici jsem realizovala v historickém centru Prahy v krásném činžovním domě. Majitelé rádi cestují a tak si přáli vnést tuto zálibu i do svého interiéru. Ložnice se nese v čokoládových, teplých tónech s doplňky tyrkysové, která působí spolu s hnědou barvou příjemně kontrastně. Postel vyráběl truhlář na míru. Navrhla jsem ji velmi bytelnou a mořenou na tmavě kouřový odstín. Zajímavostí jsou nebesa ve tvaru kříže. Tapeta Eijffinger je opět k dostání v našem studiu a taktéž noční stolečky. Obrazy zvířat si manželé dovezli z cest. Mým úkolem bylo dát jim nový rám. Koberec je z kravských kůží. Součástí ložnice je koupelna zajímavě oživená grafikou mapy tištěné na laminu. Těžší tyrkysové závěsy s pestrým dekorem oživují celý interiér a ve stejném dekoru jsou také ušité i polštářky na posteli. Luxusně působí přehoz z kozích kůží od firmy Angelo.


Pořad jak se staví sen – TV Prima 3. díl

Pořad jak se staví sen – TV Prima 3. díl
V tomto díle jsme si tak trochu sáhly na dno svých sil s kolegyní Martinou. Museli jsme totiž za necelých 5 dní téměř postavit novou zahradní chatku. Zůstaly jen obvodové zdi a koupelna. Ale stálo to za to. Babička Vendulka a děda Jára, kteří mají v péči svou 4 letou vnučku Markétku si tak splnili svůj sen o novém bydlení a my máme z této proměny skvělý pocit. Pokud chcete shlédnout celé video, máte příležitost zde:

http://play.iprima.cz/jak-se-stavi-sen/jak-se-stavi-sen-extra-3Pořad jak se staví sen – Zdenička

Pořad jak se staví sen – Zdenička

Realizace této proměny pořadu Jak se staví sen byla pro mě opravdu krásná a pocit po dokončení bytu pro paní Zdeničku byl nepopsatelný. Paní Zdenka trpí nevyléčitelnou nemocí a moc si přála pro svou dceru nový pokojíček a pro sebe novou kuchyň. Netušila, že ji s kolegyní Martinou předěláme celý byt. Jelikož je malířka, nebály jsme se barev a bydlení jsme jí rozveselily.

Celý díl pořadu Jak se staví sen můžete vidět zde:

http://play.iprima.cz/jak-se-stavi-sen/jak-se-stavi-sen-extra-5


Jak se staví sen 2018 – 10. díl

Jak se staví sen 2018 – 10. díl

Tentokrát jsme za 5 dní museli proměnit byt maminky Lenky a dcery Adélky, se kterými se osud vůbec nemazlil. Lenka přišla tragicky o svou milovanou dceru a Adélka o svou sestru. Holky se rozhodly zkusit začít žít nově, jinak. I když v žádném případě nechtějí zapomenout. Jen se odrazit ode dna. Navrhli jsme jim tedy interiér plný motivujících citátů a svěžích barev zelené a žluté v kombinaci s bílou a šedou. Radost, kterou při předání holky projevily, nás nabíjela ještě dlouhé týdny. Přejeme jim ze srdce jen to nejlepší.


Jak se staví sen 8. díl 2018

Jak se staví sen 8. díl 2018

Desanka si přála mít vlastní zázemí. Jelikož Desanka se svojí maminkou bydlí v přírodě, volili jsme přírodní motivy, velkoplošnou tapetu stromu, kterou můžete objednat u nás v Epes Rádes, a to v jakýchkoliv barvách kmenu i lístečků. K tomu jsme ladili velké kulaté háčky, aby si Desanka mohla věšet na strom různé dekorace. Pracovní část jsme ozvláštnili kulatými tabulemi na poznámky a samozřejmě nesměla chybět kožešina a spousta polštářků.


Realizace bytu 2+kk nedaleko centra Prahy

Realizace bytu 2+kk nedaleko centra Prahy

Tato realizace byla pro mě velmi příjemná. Měla jsem naprosto volnou ruku. Byt byl v hodně špatném stavu, přesto skýtal spoustu zajímavostí, se kterými se dalo vyhrát. Například malá nika vedle okna, kterou jsem nechala ozdobným štukem zarámovat, vložila do ní svíčky a dekorace a věřím, že majitelům zpříjemní bydlení. Chtěla jsem, aby z interiéru dýchalo teplo, přívětivá atmosféra, láska a aby přímo zval svými materiály a použitými barvami k pěknému bydlení.


Interiér 1 - Jak se staví sen 4. díl 2018.

Interiér 1 - Jak se staví sen 4. díl 2018

Tuto proměnu jsme realizovali s velkým nadšením, protože byla pro dvě skvělé holky. Maminku Jitku a Andrejku (14 let), kterou si paní Jitka osvojila, když jí byl 1 rok. Jednalo se o kompletně bezbariérový byt, což byla také zajímavá výzva, jelikož Andrejka je postižená a pohybuje se buď po zemi nebo na vozíku. Do interiéru jsme se snažili vnést vše, co mají holky rády. Paní Jitka si přála světlé a teplé barvy a Andrejka miluje Anglii a kapelu One Direction. Celý byt jsme maximálně otevřeli, aby pohyb po interiéru byl co nejkomfortnější. Věřím, že i Vám se realizace, která vznikla za 5 dní natáčení pořadu, líbí. 


Nový ateliér pro TV Prima – pořad Gondíci s.r.o.

Nový ateliér pro TV Prima – pořad Gondíci s.r.o.

Je mi velkou ctí a radostí, že jsem mohla navrhnout, namalovat a zrealizovat ateliér pro pořad Gondíci s.r.o., který vysílá TV Prima každou sobotu odpoledne. Snad se bude líbit také vám. Zde jsou zatím pracovní fotografie z mého tvoření, které doufám, že velmi brzy doplním o ty krásné a „načančané“ fotografie před vysíláním.


Pokoj pro teenagera

Pokoj pro teenagera

Pokoj pro teenagera ve stylu street. Na tomto pokoji jsem se opravdu „vyřádila“. Chtěla jsem jej hodně barevný a autentický, pro veselého kluka, který miluje street dance. Proto je sprejovaný skutečným profi sprejerem Filipem. Tapeta je od společnosti Eijffinger. Nábytek je navržený přímo na míru, pódiové dvoulůžko má spoustu schovávaček a nepravidelných šuplíků. Vše je olejovaný surově vypadající masiv, i když některé kontejnery truhlář Jakub udělal opravdu jako kovové. Zajímavostí je kování a kolečka u nábytku. Vše doplňuje pouliční lampa Snel Furniture, džínová židle na zakázku a povleční s džínovým dekorem. Světelné kuličky La case de cousin Paul nesměly chybět.


Dětský pokojíček pro malého milovníka vláčků a tramvají

Dětský pokojíček pro malého milovníka vláčků a tramvají

Martínek je velký milovník metra a tramvají. Proto byla pro mě radost navrhnout mu takový „dopravní svět“. Tapetu jsem nechala vyrobit na míru a jako téma jsem zvolila trasy metra. Nábytek je ručně vyráběný s barvami modrá, červená a žlutá, jako jsou trasy metra na tapetě. Nesmí chybět skříňka v designu „cvakátka na lístky“, kterou Martínek hojně využívá při svém hraní. Židlička ze starých tramvajích byla největším oříškem, ale podařilo se ji sehnat.


Bydlení v Praze s nádechem folklóru? Proč ne?

Bydlení v Praze s nádechem folklóru? Proč ne?

Na této realizaci byla opravdu radost pracovat, ostatně, jako na všech. Jenže tahle je barevná od samého začátku a hravost a šťastná nálada provázely i celou proměnu. Paní majitelka, která spoustu nápadů vymyslela a také si přála téma "folklór", byla sama plná optimismu. Proto nebyl problém navrhnout třeba světlo ze staré ptačí klece z půdy, najít staré dveře s ručními malbami a udělat z nich skříň. Všemu byli majitelé otevřeni a myslím, že se vyplatilo. Krásnou tapetu nad schody seženete také u nás v obchůdku. Jmenuje se Pipland a my jsme ji nechali sádrovým ozdobným štukem zarámovat, jako obří plátno.


Netradiční realizace butiku

Netradiční realizace butiku
Krásná spolupráce pro moderátorskou dvojici manželů Magdy a Vlasty Korcových, tedy resp. pro paní Korcovou, která si udělala radost v podobě hravého butiku s oblečením s názvem So Simply. Zadání bylo jednoduché: Originalita, jednoduchost, neutrální barvy. Navrhla jsem tedy nadčasovou barevnou kombinaci černé a bílé, originalitu promítla do hravé tapety znázorňující šaty a na ní navazující tabulové barvy, kam majitelka může psát pro své zákazníky různé slevy, ceny a akce, které právě v butiku probíhají. Celou místnost doplňují designové věšáky na oblečení značky Master and Master, plstěné háčky a originální police z našeho obchodu Epes Rádes shop. Nesměly chybět ani závěsné světelné koule.

Kuchyň - příjmení klientů jako téma?

Kuchyň - příjmení klientů jako téma?

Nikdy by mě nenapadlo, že si udělám tak trochu legraci z příjmení svých klientů. Když jsem však dostala zakázku zajímavě vyřešit kuchyň pro rodinu Krůtových, automaticky mě napadlo spojení Krůta a kuchyň. Poprosila jsem skvělou grafičku a kamarádku Karolínu Strykovou o návrhy obrázků a hesla jsem dala dohromady spolu s klienty, kteří byli z nápadu nadšeni. Výsledek je humorný, ale i velmi originální. Jak se líbí Vám tento nápad? Grafika je na sklo tištěna speciální technikou. Jídelna – stůl na míru a židle TON.


Epesní doplňky

Epesní doplňky

V Epes Rádes vyrábíme i své autorské doplňky do Vašich domovů. Od obrazů z živých mechů, až po stínidla na míru s ručně vyráběnými květy z organzy. Stínidla z látek tapet, originální obrázky nebo dekorace ze dřeva. Stavte se v Dělnické 21, kde můžete vidět vše, co se týká Epes rádes a řekněte nám své přání. Určitě neřekneme, že to nejde.

Safari v interiéru

Safari v interiéru

Další z mých nových realizací, tentokráte na téma džungle v dětském pokojíčku. Z původního vybavení zůstala pouze podlaha a dveře. Spolu s truhlářem jsem tedy vytvořila bambusový svět, na zeď použila leopardí tapetu od firmy Eijffinger, kterou také můžete nakoupit v našem studiu. Atmosféru deštného pralesa jsem pak umocnila stromy, které jsem malovala na zeď stejným odstínem růžové, jako je na stěnách. Skříňky ptačí budky slouží na poklady a tajnosti, nádoby na pastelky jsou z bambusů. Polštářky se zvířátky a zelené baldachýny ve tvaru listů vytváří dojem, že jsme součástí přírody. Nesmí chybět také houpací lano a veliké plátno na promítání pohádek. Tak ať se tu malé šestileté Lindě krásně bydlí.


Dětský pokojíček – silnice

Dětský pokojíček – silnice

Realizace pokojíčku pro 4letého Vítka byla trochu oříšek, protože pokojíček má na šířku pouze slabé 2m a na délku přes 4m. Tedy klasická „nudle“, jak říkáme, kde se musí vejít stůl, postel a ideálně ještě prostor na hraní pro malého špunta. Stůl jsem tedy navrhla tak, že jsem ho umístila na celou šíři pokojíčku pod okno, čímž se prostor krásně opticky rozšířil a když se autíčka nevejdou na zem, dala jsem silnice všude po stěnách. Kulaťáky, křižovatky i zatáčky. Jůů, to bylo radosti.

Tapetu seženete u nás v Epes Rádes a můžete sami vidět, co všechno se s ní dá polepit. Ze zbytků tapet Vám nejen vyrobíme lustry, lampičky, ale polepíme i skříně. Další drobnosti, jako jsou obrázky, polepení krabičky na kapesníky a další drobnosti už zvládnete bez problémů i sami :)